Motyw „seks w czasie ciąży” zawsze był dobrym powodem do rozmów wśród ginekologów i małżeństw oczekujących na uzupełnienie. W jakiś sposób matki oczekujące często mają negatywne nastawienie do intymności. Wiele kobiet nie zna podstawowych rzeczy – Czy mogę mieć seks w czasie ciąży??

Różnica w opiniach różnych szkół położniczych jest całkowicie myląca, zmuszając kobietę w ciąży, aby zdecydowanie odmówić korzystania i pozbawiać małżonka fizycznej satysfakcji. Ale czy prawda, że ​​seks po poczęciu niesie ze sobą niebezpieczeństwo, czy ma jakiś powód, aby się martwić o przyszłe dziecko? Szczegółowe odpowiedzi na te i inne pytania otrzymane w naszym rubryce.

Niezrozumiałe jest zrozumienie, że intymność w okresie ciąży matki dziecka różni się od zwykłego rozumienia małżonków aktu seksualnego. Kobiety w ciąży często nie odważył się poprosić lekarza o tym, jak uprawiać seks po zapłodnieniu, jest tam żadnych przeciwwskazań, a sami specjaliści są często lakoniczne: ich zalecenia są, co do zasady, w celu ograniczenia stosunków seksualnych, jeśli nie jest przeciwwskazaniem. Nie mniej ważny punkt – czy ma być chroniony podczas ciąży. Opinia lekarzy w tej kwestii nie pozwala jednak osiągnąć jednolitego porozumienia.

Będąc w niewoli o nierozsądnych wątpliwościach i obawach, aby zaszkodzić dziecku, małżonkowie często nie wiedzą, co robić. W przypadku braku przeciwwskazań do aktywności seksualnej kobieta może uprawiać seks we wszystkich trymestrach, a prawidłowo wybrane postawy sprawią, że będzie ona jak najbezpieczniejsza. Opowiedzemy Ci najbardziej dogodne pozycje. Wybór bezpiecznej postawy seksualnej z kobietą w ciąży jest gwarancją życia szczęśliwego partnera intymnego przez 9 miesięcy. Świadomość seksualna w ciąży i po urodzeniu dziecka może unikać wielu problemów. Dowiedz się, kiedy możesz się kochać, jeśli dziecko już się urodziło, a jakie postrzeganie jest uważane za najlepsze dla poczęcia dziecka.

Niewątpliwie naturalnym celem kobiet jest kontynuacja rodzaju, zdolność do przetrwania i urodzenia zdrowego potomstwa. Ale kto powiedział, że przyszła matka nie powinna pozostawać obiektem seksualnego pragnienia swojego mężczyzny? W trudnym okresie oczekiwania na urodzenie okruchów niezwykle ważne jest, aby nauczyć się mówić o seksie w czasie ciąży, osiągając wzajemne zrozumienie i wyrzucić zażenowanie.