Co się dzieje w orgazmie kobiet i jakie są doznania

Что происходит во время оргазма у женщин, и каковы ощущения

Podczas seksu mężczyźni lubią obserwować, jak partner lubi przyjemność, ale wielu z nich chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, co się dzieje z kobietą podczas orgazmu i jak się czuje. Wszakże jest to jeden z najbardziej złożonych procesów psychofizjologicznych zachodzących w ciele.

Naukowcy od dawna zdołali udowodnić związek między początkiem wyższej przyjemności a aktywnością mózgu, więc osobliwości przyjemności seksualnej wynikają z bezpośredniej aktywności ludzkiego „komputera”.

silny żeński orgazm

Reakcja ciała do osiągnięcia orgazmu kobiety, jak to się dzieje

Zewnętrzne przejawy tego, co dzieje się z kobietą podczas orgazmu, jak mówią, tylko wierzchołkiem góry lodowej. Pobudzenie w całym ciele jest zawarte w związku ze świadczeniem określonych sygnałów z narządów płciowych.

Zauważyć, że dama zbliża się do kulminacji jest całkiem prosta:

 • aktywność motoryczna staje się konwulsyjna;
 • ciało wydaje się rozciągać, lub na odwrót, jest szydełkowany;
 • miednica jest podniesiona;
 • kończyny są napięte;
 • oczy w tej chwili kobiety są zawsze zamknięte, a szczęki są ściśnięte.

Szczyt możliwości seksualnych dla dziewcząt można wyróżnić inaczej. Niektórzy ludzie wydają się nieczytelne rzucanie ruchów, nóg i ramion wydaje się walczyć w konwulsjach. Czasami orgazm towarzyszy krzycząc nieartykułowane słowa, krzyki i słabnące jęki.

Jednocześnie z ciałem nie ma co najmniej zdumiewających rzeczy, których po prostu nie można zauważyć. Podczas orgazmu oboje partnerzy mogą poczuć intensywny bezbolesny skurcz w pochwie. Nagłe, wyraźne skurcze mięśni małych miednicy mogą różnić się znacznie intensywnością i liczbą „drgań” w zależności od rozwoju mięśni pochwy u kobiety.

Jak dziewczyny opisują swój orgazm i co czuje partner?

Tak więc u dziewcząt, które nie miały dzieci, w trakcie badań odnotowano 2-3 silne skurcze, a po nich kilka słabszych skurczów. Z kolei kobiety rodzące i kobiety w wieku 40-45 lat są tylko jedno naciągnięcie mięśni i maksimum 2 słabe. Jeśli w tej orgazmicznej chwili penis będzie obecny w pochwie, człowiek będzie mógł poczuć stymulację penisa, spowodowaną przez zmniejszenie ściany pochwy.

Podczas żeńskich orgazm zwiększa się objętość płynu wydzielanego przez tajemnicę pochwy, co często powoduje, że człowiek „pływa” w nim. Partner w tym momencie trudno jest znaleźć wrażenie ścian pochwy. Skumulowana ciecz może się przepełnić, gdy zostanie wystawiona na działanie nadmiernego tworzenia.

dziewczyna po orgazmie

Nawiasem mówiąc, jeśli dziewczyny, które lubią udawać orgazm z różnych powodów, są w stanie „fałszywe” jęki, a nawet spazmy pochwy, to człowiek może teraz jasno określić, w którym to przypadku pani naprawdę cieszy się, w którym – leniwie leży. Ustalenie niezawodności wynikającej przyjemności może być również na obrzękanych sutkach. W seksologii jest nawet coś takiego jak erekcja sutków: z orgazmem piersi pozostaje niezmieniony, a same sutki zaciemniają się i stwardniają.

Razem na wszystkie te znaki łatwo sobie wyobrazić, co dzieje się z dziewczyną podczas orgazmu. Kobiety opisują swoje uczucia, dając im indywidualny charakter, ale z reguły wszystkie dziewczęta i kobiety podczas orgazmu doświadczają takich uczuć:

 • silny, słodki cios w głębi miednicy;
 • ściskanie narządów płciowych wewnątrz;
 • uczucie ciepła, przechodzenie od dołu brzucha do końcówek warg sromowych;
 • fala upałów wewnątrz pochwy;
 • słodko pobudliwy skurcz.

To fizjologiczne orgazm kobiety doświadczają w 75% przypadków. Wydaje się stosunkowo regularnie ze stałym życiem seksualnym i może być łechtaczka, pochwy lub macicy. Wiele kobiet otrzymuje tylko jeden rodzaj przyjemności. Częściej niż nie, klitoral jest dostępny dla pań. Tymczasem seksolodzy zaprzeczają możliwości zaostrzenia pochwy u kobiet. Często dostajesz orgazm z pobudzeniem łechtaczki, ale nie doświadczaj pochwy przyjemności u młodych ludzi, którzy właśnie rozpoczęli aktywne życie seksualne. Z biegiem czasu każda dziewczyna zdobywa zdolność do osiągnięcia jakiegoś stanu orgazmu.

Co się dzieje z mózgiem w momentach orgazmu u ludzi

Jednak, jak odkryli naukowcy, każda z erogennych stref wzbudzanych jest kontrolowana przez oddzielną sekcję kory mózgowej, która może pozwolić na bardzo różny orgazm – kompleks.

aktywność mózgu podczas seksu

Podczas gdy kobieta otrzymuje niezapomniane wrażenie przyjemności, w głowie pojawia się:

 1. Układ limbiczny jest aktywny. Jej elementy to hipokamp i amygdala, które są odpowiedzialne za zdolność człowieka do fantazji i emocji, uczuć.
 2. Oprócz głównego wydziału związanego z pobudzaniem narządów płciowych funkcjonalność kory przedniej i kory przedniej w mózgu wzrasta: strefy te są niezwykle ważne dla obniżenia progu wrażliwości i bólu. Podczas żartobliwego stosunku, partnerzy nie odczuwają nieprzyjemnych lub bolesnych wrażeń podczas zarysowania, gryzienia.
 3. Do czasu zakończenia kulminacji, podwzgórza zajmuje czołową rolę. Ta komórka mózgowa nie pozwala kobiecie kontrolować wyrazu twarzy podczas orgazmu. Głośniej niż jęczenie i głębsze oddychanie dziewczyna jest również spowodowane podwzgórzem.
 4. Oksytocyna, która jest powszechnie nazywana hormonem radości, pojawia się pod koniec orgazmu. Zwiększenie stężenia we krwi powoduje skurcze macicy.
 5. Oprócz oksytocyny, dopaminina jest wytwarzana w organizmie. Produkcja hormonu zwiększa się również po spożyciu czekolady lub w czasach euforii wywołanej lekami.

Ciekawą cechą tego, co dzieje się w mózgu podczas i po orgazmie, można uznać za kolejny niuans. Dla niego szybko wzbudza się podniecenie i tak szybko, jak człowiek czuje całkowite odprężenie. Dlatego nie tylko kobiety, ale także mężczyźni chcą się zrelaksować lub lepiej – spać.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 252, в среднем: 4,70 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: