Co to jest PMS u dziewcząt: objawy, mogę uprawiać seks

Что такое ПМС у девушек: симптомы, можно ли заниматься сексом

Drodzy czytelnicy, usłyszeliśmy anegdotę „… Podczas PMS, kobieta jest gorsza niż jakikolwiek terrorysta – możesz się z nim zgodzić …”?

Czy uważasz, że jest to stereotypowe stwierdzenie, czy w tym mitwie jest łyżeczka smoły? Hysteria, gniew i drażliwość – są to cechy, które w pełni charakteryzują kobietę przed początkiem krytycznych dni. Interesujące jest to, że samo określenie i opis objawów zespołu przedmiesiączkowego pojawiły się w oficjalnej medycynie nie tak dawno temu. Tymczasem nowość koncepcji PMS nie powstrzymała go przed użyciem kilku popularnych mitów. Czy kobieta naprawdę nie może uprawiać seksu, a co innego bzdury o PMS idą po całym świecie, dowiemy się.

Zespoły PMS u dziewcząt

Najbardziej popularne mity związane z istnieniem PMS u kobiet

Zespół przedmiesiączkowy trwa nie dłużej niż sześć dni przed wystąpieniem miesiączki. Z jego ofensywą, przedstawiciel słabszego seksu zmienia się tuż przed oczami: może stać się podejrzany, płacz, lub odwrotnie, agresywny i nieszczęśliwy. Co do zasady, męska część populacji jest mylona w osobliwości i naturze manifestacji PMS.

Postaraj się rozwiązywać najczęstsze fantazje i nieporozumienia dotyczące nadchodzących krytycznych dni syndromu u kobiet:

  1. PMS cierpi wszystkie dziewczyny bez wyjątku – to nieprawda. Lekarze mówią, że około połowa dorosłej populacji kobiet jest podatna na zespół przedmiesiączkowy, a tylko jedna dziesiątka ma wyraźną symptomatologię.
  2. PMS w naturze nie istnieje, jest to wspólny wynalazek, który służy ukryciu młodych kobiet w celu uzasadnienia ich nieodpowiedniego zachowania. Być może jest tam prawda, ale jakoś potwierdzenie PMS nie oznacza, że dziewczyna ma niestabilną psychikę. Chociaż stres, jak wykazali naukowcy, wpływa na intensywność objawów PMS.
  3. PMS charakteryzuje się jedynie zmianą nastroju i bolesnych wrażeń w dolnej części brzucha. W rzeczywistości symptomatologia tego zjawiska jest tak wielka, że trudno wymieniać to wszystko. Niektóre dziewczyny mogą odczuwać silny ból w dolnej części pleców, szyi, pleców, czasami są zaburzenia dyspeptyczne, problemy skórne. Niektóre, przeciwnie, zauważają poprawę apetytu.
  4. PMS można wyeliminować słodyczymi. W tym okresie, wręcz przeciwnie, lepiej ograniczyć się do spożycia szkodliwych produktów, aby zminimalizować spożycie soli i cukru, kofeiny, przypraw, itp. W organizmie.

Zespół przedmiesiączkowy, seksualność i kobiece libido

PMS nie jest najlepszym czasem na seks, a kobiety w ogóle nie mogą kochać w tym okresie. To nieprawda. W rzeczywistości, podczas PMS dziewczyny mogły zmniejszyć pragnienie seksualne w tym kontekście, aby osiągnąć orgazm będzie trudniejsze niż w normalnych dniach. Jednak lekarze są pewni: intymność pomoże zminimalizować ból i złagodzić stres psychiczny.

Cokolwiek to było, istnienie PMS w nauce nie przyszło do porozumienia. Różnica w objawach i brak objawów fizycznych u innych kobiet nie pozwala przypisać zespołowi przedmiesiączkowego do oficjalnej listy medycznej. Nic dziwnego, że wielu uważa, że ​​PMS – fikcyjne. Mit został wymyślony, aby przynajmniej wyjaśnić kobiecość emocjonalności i nielogiczności.

Aktywność seksualna kobiet z PMS

Większość ludzi ma pewność, że nie ma żadnych powikłań w trakcie zespołu przedmiesiączkowego. W rzeczywistości, ICP może towarzyszyć nie mniej dziwnym patologicznym zjawisku zaburzenia dysforycznego przed początkiem krytycznych dni. Ten stan u kobiety jest bezpośrednio związany z zespołem przedmiesiączkowym i skłonnością do rozwoju stanów depresyjnych. W tym przypadku grupa ryzyka może obejmować dziewczęta z genetyczną predyspozycją do depresji i zaburzeń psycho-emocjonalnych.

Zmniejszenie libido i seksualność na tle PMS u kobiet może być wyjaśnione przez niewydolność hormonalną w „programie” układu endokrynnego. Estrogen – hormon żeński, który jest odpowiedzialny za przyciąganie seksualne, atrakcyjność kobieca, jest znacznie zredukowany wraz z pojawieniem się zespołu przedmiesiączkowego. Zbieg okoliczności, czy nie, eksperci nie mogą jeszcze powiedzieć na pewno. Oprócz drażliwości i płaczu, kobiety doświadczają dyskomfortu w klatce piersiowej, bólu głowy, który często nie jest związany z zmianami hormonalnymi.

Warto zauważyć, że zespół, który rozważamy, jest charakterystyczny nie tylko dla fizjologii człowieka. Zachowanie żeńskich osobników niektórych zwierząt, jak zauważają zoologowie, może się zmienić nie do poznania. Na przykład najbardziej oczywiste zmiany są łatwe do wykrycia w zachowaniu małp. Samice stają się bardziej agresywne i głodne niż zwykle, dokładnie w tym okresie cyklu menstruacyjnego.

Jak dziewczyny walczą z PMS: leki, porady lekarzy, dieta

Jak dziewczyna może walczyć z najgorszym wrogiem o nazwie „PMS”, zachowując jednocześnie równowagę i seksualność? Wielu badaczy próbowało odpowiedzieć na to pytanie. PMS – nie jest chorobą, ale objawy wpływają na nastrój kobiet ma negatywny wpływ na postawy innych.

Obecnie nie ma lekarstwa na PMS. Poza tym nie jest możliwe stworzenie lekarstwa na chorobę, która najprawdopodobniej nie istnieje. Jedyną rzeczą, która może być przepisywany przez lekarza dla kobiet doświadcza dyskomfortu z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, nie ciężkie leki przeciwdepresyjne i witaminy z grupy B jest bez zamawia lekarzy do korzystania z tych leków niepożądane.

Etapy PMS u dziewcząt

Proponenci medycyny alternatywnej oferują inny sposób złagodzenia objawów olejem z pierwszego tłoczenia. Równie ważne jest, aby dbać o dobre samopoczucie z wyprzedzeniem: dziewczyny mające skłonność do wyraźnego przepływu PMS powinny dostosować dietę w taki sposób, aby wykluczyć z nich słone, korzenne, tłuste. Priorytetem powinny być świeże warzywa i owoce, zielona herbata i fermentowane przetwory mleczne.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 300, в среднем: 4,80 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: