Czy można i powinien być chroniony podczas ciąży

Нужно ли предохраняться во время беременности, мнение врачей

Fakt, że ciąża i wszystkie kwestie wynikające z tej „ciekawej sytuacji” wiąże się z pewną niepewnością, prawdopodobnie przedstawiciele obu płci nie będą się sprzeciwiać. Ponadto, łożysko płodu dla kobiety jest normalnym zjawiskiem nie patologicznym.

Ciąża nie jest chorobą, a w normalnym trybie, z wyjątkiem pewnych momentów, kobiety mogą prowadzić do zwyczajowego (zdrowego stylu życia). W tym, mają seks. Oczywiście wiele par szuka odpowiedzi na pytania dotyczące tego, czy pozwalamy na współżycie seksualne w okresie ciąży, Niezależnie od tego, czy jest konieczne chronienie podczas ciąży. Дело в том, что однозначного ответа невозможно услышать даже от врачей.

być chroniona podczas ciąży

Tak więc opinie ginekologów się różnią. Niektórzy twierdzą z całą pewnością, że bez antykoncepcji, aby zapewnić sobie nawzajem przyjemność przyszłym rodzicom, potrzebują ostrożności. Ich zdaniem, niezabezpieczony seks w czasie ciąży jest obarczony poważnymi problemami. W szczególności brak podstawowej prezerwatywy może kosztować przyszłych matek i ojców zakażeń potomstwa w różne dolegliwości zakaźne. Inni specjaliści z ufnością pozytywnie reagują na pytania matek, niezależnie od tego, czy nie można ich chronić podczas ciąży. Jeśli oboje rodzice są zdrowi, to według lekarzy nie ma barier w stosunku do naturalnego stosunku płciowego.

Dlaczego warto chronić się podczas ciąży, powodów

A jednak warto zbadać bardziej szczegółowo argumenty, zarówno przeciwników seksu bez zabezpieczenia, jak i ich zwolenników. Trzeba zacząć od tego, że intymna intymność w czasie ciąży pozwala uzyskać nowe, jasne i nieporęczne doznania. Ale nie jest chroniona, możliwe jest szkodę dla zdrowia dziecka i przyszłej matki.

Ryzyko jest następujące:

  1. W obecności pęknięć i mikrodamatów ścian pochwy, prawdopodobieństwo zakażenia matki i płodu jest wystarczająco duże, zwłaszcza podczas seksu z nowym partnerem.
  2. Jedną z najczęstszych chorób układu moczowego jest zapalenie pęcherza moczowego – łatwo przenosić się z mężczyzny na kobietę i na odwrót. Podczas ciąży należy chronić siebie: będzie to chronić przed pojawieniem się charakterystycznego bólu podczas oddawania moczu, dyskomfortu w dolnej części brzucha i plamienia.
  3. U kobiet w pojedynczych przypadkach może rozwinąć się uczulenie na płyn z nasienia partnera. Tylko antykoncepcja chroni takie problemy.
  4. Prawdopodobieństwo ponownego zapoczątkowania jest minimalne, ale pomimo faktu, że jest nawet bliski zera, praktyka medyczna jest znana z wielu przypadków, w których jedno kolejne nawożenie miało miejsce w trakcie ciąży. Prezerwatywą jest to, co należy chronić tak, aby to się nie stało. Negatywnym punktem jest niezdolność do normalnego rozwoju niemowląt, wysokie prawdopodobieństwo procentowe opóźnień w rozwoju.

Korzyść i szkoda niezabezpieczonego stosunku płciowego dla kobiety w ciąży

Z drugiej strony, bez prezerwatywy, uprawianie seksu podczas ciąży jest możliwe tylko wtedy, gdy kobieta jest nie tylko pewna partnera, ale sama nie ma żadnych chorób zakaźnych. Ponadto nie mniej popularna jest wersja, którą intymny związek bez antykoncepcji jest w większym stopniu użyteczny dla kobiety. Sperma w pierwszych tygodniach ciąży nie może zaszkodzić embrionowi, podczas gdy płyn nasienny wchodzący w ciało przyszłej matki nasyca ją różnymi cennymi substancjami, które stabilizują tło hormonalne.

nie można chronić podczas ciąży

Tymczasem, w późniejszych terminach, bez środków antykoncepcyjnych na barierę należy zachować ostrożność: męski wytrysk może powodować przedwczesne urodzenie u kobiet w ciąży. Płyn z nasion pomaga złagodzić i zrelaksować szyjkę macicy, co oznacza prowokowanie początków porodu.

Jeśli kobieta ma zagrożenie aborcją, lekarze z zasady nie zakazują seksu bez ochrony. Brak prezerwatyw podczas seksu jest obarczony poważnym ryzykiem, a nie chodzi tylko o możliwość zakażenia. Prostaglandyny zawarte w płynie nasiennym są najsilniejszymi środkami pobudzającymi mięśnie i mogą wywoływać napięcie macicy. W późniejszych terminach macica może zacząć się kurczyć, co spowoduje początek porodu. W pierwszych trymestrach prostaglandyn, które mają nasienie do kobiecej pochwy, nie zmiękczają szyjki macicy.

W niemal połowie zarejestrowanych przypadków samozwaństw, przyczyną było zbyt intensywne stosunki seksualne i niechęć partnerów do ochrony. W czasie ciąży, co druga kobieta, ze względu na aktywne życie seksualne, obserwowała wyciek płynu owodacyjnego, plamiący. Jeśli macica jest stale w tonie, przyszła matka jest zabroniona przez intymne kontakty, niezależnie od używania prezerwatywy.

Okazuje się, że w czasie ciąży nie można się ochronić, ale jaka jest bezpieczna? Czy możesz być absolutnie pewien swojego partnera? Pary sprzężenia zwrotnego, które miały seks w całym okresie ciąży, są również niejednoznaczne: ktoś zawsze stosował środki antykoncepcyjne, a ktoś nie przywiązywał szczególnej wagi do jego stosowania.

Niezależnie od tego, czy konieczne jest zabezpieczenie przed różnymi warunkami ciąży

Niektórzy twierdzą na przykład, że w pierwszym trymestrze kobiety prawie nie chce się zamykać, to boli toksykozę, piersi mogą boleć, ona staje się podrażniona i zmęczony. Zmniejszenie libido w obecności takich objawów jest zjawiskiem dość naturalnym. W związku z tym kwestia, czy ogólnie być chroniona podczas ciąży, znika sama.

W tak trudnym okresie dla przyszłych matek ważna misja przypisana jest potencjalnym ojcom. Mężczyźni powinni zrozumieć, że w żaden sposób nie wyrządza sobie krzywdy żonaty, przysięgania lub popełnienia przestępstwa. Jak nigdy, kobieta potrzebuje wsparcia i zrozumienia od ukochanego. Bezpieczne intymność w ciągu pierwszych kilku tygodni po zapłodnieniu – to gwarancja maksymalnej higieny genitaliów i zapobieganiu infekcji, co jest szczególnie ważne na tym etapie rozwoju embrionalnego pozostaje.

W drugim trymestrze płciowym pragnienie kobiety w ciąży jest często zwiększane z racji poprawy ogólnej samopoczucia. Przyczynia się to także do końca początku toksyczności, co zwiększa ilość krwi w organizmie, wystarczającą wytwarzania ścian pochwy. Niektóre panie, które nigdy nie doświadczyły orgazmu, potwierdzają fakt pierwszej przyjemności w łóżku w drugim trymestrze.

Jeśli nie zapomnieć o higienę narządów płciowych, przed i bezpośrednio po stosunku, nie ma pilnej potrzeby, aby chronić się podczas seksu podczas ciąży. Najważniejszą rzeczą jest brak zagrożeń związanych z zagrożeniem przerwania ciąży i korzyściami ze skurczów macicy podczas orgazmu.

jak chronić się po ciąży

W późniejszych terminach libido kobiety znowu spada, pragnienie intymności znika, a w bardziej powszechnych przypadkach eksperci zalecają, aby pacjenci nie chcieli płci w ciągu ostatnich tygodni urodzenia płodu, zwłaszcza bez antykoncepcji.

Pamiętaj, wybór jest dla każdego z was. Aby całkowicie się zabezpieczyć i urodzić zdrowe dziecko, należy pomyśleć z wyprzedzeniem o takiej podstawowej metodzie ochrony, jak korzystanie z prezerwatywy.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 271, в среднем: 4,80 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: