Czy można pić pigułki antykoncepcyjne, które, kiedy i jak bardzo?

Можно ли пить противозачаточные таблетки, какие, когда и сколько

Dobry wieczór, drodzy panie! Każdy z was prawdopodobnie musiał stawić czoła trudnościom w wyborze najodpowiedniejszych sposobów ochrony przed poczęciem. Do tej pory najpopularniejszymi lekami, które są bardzo niejednoznacznymi opiniami są doustne środki antykoncepcyjne.

Możesz pić pigułki antykoncepcyjne, nie powodują uszczerbku na zdrowiu kobiet, ale mimo to i przy tych preparatach mogą być przeciwwskazania. Zastanówmy się, czy doustne środki antykoncepcyjne są niebezpieczne przed niechcianą ciążą, a także dowiedz się, jak prawidłowo je przyjmować.

co można pić pigułki antykoncepcyjne

Czy warto pić pigułki antykoncepcyjne, czy warto zacząć

Mówiąc o tym, jakie doustne środki antykoncepcyjne nie ma sensu. Każda nowoczesna kobieta zdaje sobie sprawę, że takie leki są tworzone na bazie sztucznych substytutów kobiet hormonów płciowych. Będąc skuteczną kombinacją progesteronu i estrogenu, takie leki spełniają główne zadanie – zapobiegają zapłodnieniu jajka z plemnikami. Ale dlaczego wtedy z frazą „hormonalne środki antykoncepcyjne” większość dziewcząt panika?

O tym, co tabletki antykoncepcyjne można pić bez szkody dla zdrowia, uczymy się również. Faktem jest, że doustna antykoncepcja zawiera hormony. W rzeczywistości zasada działania takich leków jest niczym więcej, niż zmianą w tle hormonalnym kobiety. Kiedy dziewczyna zaczyna przyjmować takie pigułki, jej jajniki zaczynają wytwarzać znacznie mniej hormonów płciowych. Brak niezbędnych substancji składa się wyłącznie z środków antykoncepcyjnych, dlatego najczęstszy plan przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych to jednoczesne stosowanie jednej tabletki.

Tak więc, nadmiar hormonów w organizmie, o których wielu mówią, nie występuje. Ale oprócz pozytywnego wyniku korzystania z takich funduszy, warto zauważyć i ich negatywny negatywny wpływ. Wątpiąc, czy można pić tabletki antykoncepcyjne bez obawy o własne zdrowie, trzeba wiedzieć o wszystkich możliwych zagrożeniach i zaletach przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Czy mogę zajść w ciążę, jeśli muszę mieć pigułki antykoncepcyjne?

Wśród pozytywnych aspektów hormonalnych środków antykoncepcyjnych należą:

 1. regulacja cyklu menstruacyjnego;
 2. skracając czas trwania i zmniejszając nasilenie zespołu przedmiesiączkowego;
 3. zapobieganie chorobom onkologicznym kobiet układu rozrodczego, gruczołów mlecznych;
 4. wpływ na skórę i pomoc w eliminowaniu wydzielin trądziku, nadmiernej grubości naskórka, zwalczaniu hirsutyzmu – intensywnego wzrostu włosów na ciele i twarzy.

Ale czy mogę zajść w ciążę, jeśli regularnie piję pigułki antykoncepcyjne? Wszakże podobny „niepoprawny” zdarzał się wielokrotnie, jednak zjawisko to można znaleźć dość rozsądne wyjaśnienie. Doustne środki antykoncepcyjne są skutecznym sposobem zapobiegania nieplanowanej ciąży. Jednak skuteczność leków w tej grupie zostanie zmniejszona do zera, jeśli kobieta naruszy harmonogram ich stosowania. Brakuje, na przykład, jednego dnia wstępu, dziewczyna narażona jest na ryzyko, że następnego dnia pomimo wznowienia stosowania leków jej partner będzie zadowolony z nadchodzącego dodatku.

jak wiele osób stosuje tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny często przyjeżdżają do apteki i zwracają się do farmaceuty o tabletki antykoncepcyjne, które można pić. Należy od razu zauważyć, że kobiety, które dbają o zdrowie, nie powinny zacząć przyjmować leku w swoim kaprysie.

Przerwanie wyboru doustnej antykoncepcji jako stałej metody zapobiegania niechcianym ciążom jest konieczne:

 1. Badanie ginekologiczne i hormonalne.
 2. Po 3 miesiącach powtórz testy.
 3. Porozmawiaj z lekarzem prowadzącym o możliwości stosowania tej metody i ustalić możliwość podania doustnych środków antykoncepcyjnych.

W jakich przypadkach nie można przyjmować pigułek antykoncepcyjnych, przeciwwskazań

Tak więc, najbardziej odpowiednie leki, biorące kobietę, która nie może zajść w ciążę, wybiera specjalisty. Ale czy decyzja ginekologa o wyborze doustnych środków antykoncepcyjnych może być negatywna? Okazuje się, że przeciwwskazania do wyznaczania pigułek antykoncepcyjnych są dużo, i nie można ich pić, a nie zawsze. W niektórych przypadkach stosowanie takich leków jest niebezpieczne z powodu dużego prawdopodobieństwa wystąpienia efektów ubocznych.

W szczególności, można przedstawić krótką listę warunków, gdy spożycie hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest niepożądane:

 • z zakrzepicą żylną i innymi schorzeniami, które powodują zwiększenie krzepnięcia krwi w naczyniach krwionośnych;
 • z chorobami układu sercowo-naczyniowego, wady serca i zawałami serca, udar mózgu;
 • z częstą i intensywną bólem kręgosłupa, migreną;
 • w procesach złośliwych w organizmie;
 • z cukrzycą;
 • z chorobami nerek i wątroby.

Wśród przeciwwskazań do doustnych środków antykoncepcyjnych jest okres laktacji u kobiet. W szczególności, czy w okresie karmienia piersią konieczna jest w ogóle ochrona – problem ten jest dość popularny wśród młodych matek, którzy w najbliższym czasie nie planują narodzin innego dziecka. Zamiast tabletek hormonalnych lepiej jest używać leków gestagennych – tak zwanych mini-pili.

Nie zaleca się stosowania skojarzonych doustnych środków antykoncepcyjnych u kobiet, które palą, szczególnie u osób w wieku powyżej 35 lat. Alkohol jest również zabroniony: hormonom nie można pić alkoholu kobietom lub regularnie spożywać alkohol w małych ilościach.

kiedy zacząć pigułki antykoncepcyjne

Kiedy zacząć używać pigułek antykoncepcyjnych, ile możesz pić

Ile mają pigułek antykoncepcyjnych bez szkody dla kobiecego ciała? Teoretycznie, leki hormonalne mogą być stosowane jako skuteczna metoda zapobiegania ciąży przez całe życie. Chociaż w praktyce częściej niż kobiety, po zbadaniu wpływu doustnych środków antykoncepcyjnych, mają tendencję do wyboru środków niehormonalnych.

Innym ważnym punktem jest początek ochrony. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę antykoncepcji, musisz przestrzegać ścisłego harmonogramu jego stosowania.

Najlepiej, aby pierwsza pigułka była pijana, gdy rozpoczął się miesięczny. Ponieważ jest to dzień, który będzie uważany za początek cyklu menstruacyjnego, prawdopodobieństwo, że efekt leku będzie wkrótce dostępny, jest dość duży. Tylko w tym przypadku można odmówić użycia dodatkowych środków ochrony.

Jednak po wypiciu pierwszej tabletki później (na przykład w drugi lub piąty dzień cyklu) nic się nie zdarzy, ale w celu zapewnienia bezpieczeństwa przed równoległym użyciem prezerwatyw nie trzeba odmawiać. Jeśli zaczniesz pić tabletki antykoncepcyjne nawet później, na przykład po 6 dniu cyklu menstruacyjnego, skuteczność leku w pierwszym miesiącu używania jest uważana za minimalną, a zatem ryzyko wystąpienia ciąży będzie czasami zwiększać.

Nie zapominaj, że stosowanie doustnej antykoncepcji jest konieczne zgodnie z jasnym schematem. Jeśli pacjent przyjmuje leki, w których jeden blister jest tylko 21 tabletek, należy go wypić przez trzy tygodnie, a następnie dokonać przerwy jednego tygodnia. Jeśli w płycie znajduje się 28 tabletek, w recepcji nie powinno być żadnych zakłóceń. Musisz regularnie pić lek, tzn. codziennie. W przypadku braku miesiączki we właściwym czasie, należy przerwać stosowanie leku, dopóki nie jesteś przekonany o braku ciąży.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 280, в среднем: 4,80 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: