Dlaczego libido jest mniejsze u kobiet i jak szybko go zwiększyć?

Почему снижается либидо у женщин и как быстро повысить его

Drodzy przyjaciele, prawdopodobnie wśród was są ci, którzy nigdy nie słyszeli o kobiecych libido. Dzisiaj, aby omówić ten temat nie jest podejmowane, chyba że leniwy. Najciekawszą rzeczą jest to, że seksualne przyciąganie i łamanie, które mogły mu towarzyszyć były wcześniej uważane za kwestie czysto męskie.

Ponadto, sama redukcja libido u kobiet jest powodem do niepokoju częściej niż pań, ale ich połówkami. Wszakże obecność seksualnego pragnienia i otrzymania orgazmu – wskaźników normy, mających wpływ na życie intymne obu partnerów, aw przypadku ich nieobecności, należy podjąć pilne środki.

Zacznijmy od definicji. Co to jest – kobiece libido? Jeśli u mężczyzn zjawisko to wiąże się z chęcią kontaktu seksualnego z kobietą, bezpośrednim erekcją, a następnie dla jasnej definicji seksualnego instynktu, kobieta powinna uciekać się do dosłownego znaczenia tego określenia.

Problemy z życiem seksualnym

Jakie jest libido, pojęcie i przyczyny

W sobie słowo „libido” oznacza „pasję”, „pragnienie”, „atrakcję”. Naturalnie pożądanie seksualne zależy w dużym stopniu od relacji z płcią przeciwną. Pierwsze oznaki seksualnego przyciągania seksu uczciwego można znaleźć w okresie dojrzewania. Od tego czasu libido pozostaje u kobiet do końca dni, ale stopień jego obecności przez całe życie może się znacznie różnić zarówno w przypadku dużych, jak i mniejszych.

A jeśli zwiększone pragnienie seksualne u kobiet jest postrzegane częściej z humorem, wtedy podczas dysfunkcji seksualnej dama musi pilnie coś zrobić. Dlaczego libido jest mniejsze u kobiet, seksolodzy próbują dowiedzieć się jak dotąd.

Głównymi i najprawdopodobniej powodami seksualnej apatii młodych dziewcząt i dojrzałych kobiet mogą być:

 • częste kłótnie i skandale z umiłowanym;
 • Niezadowolenie z siebie i wygląd w szczególności;
 • Nerwowe doświadczenia i stresy w pracy;
 • wyczerpanie moralne i fizyczne.

Na ramionach kobiet często jest nie tylko praca domowa i domowa, ale także kariera, badanie. Obciążenie, brak odpowiedniego odpoczynku i odpowiednia pomoc od męża prędzej czy później prowadzą do moralnego, a wcześniej fizycznego wyczerpania. Stąd można łatwo stwierdzić, że zmniejszenie libido u kobiet jest często spowodowane względami psychicznymi.

Zmniejszenie pożądania seksualnego można uznać za zupełnie naturalną konsekwencję zaburzeń fizjologicznych w życiu dziewczyny. Na przykład, często można wywołać zmniejszenie libido przez te czynniki:

 • niepowodzenia w układzie endokrynologicznym;
 • anorgasmia;
 • bolesna menstruacja;
 • Ciąża i puerperium;
 • zaburzenia hormonalne i niedobór estrogenów;
 • menopauza i początek menopauzy.

Obowiązkowa konsultacja z specjalistą

Jak zrozumieć, że dziewczyna ma obniżone libido: główne objawy

Patologiczny charakter zmniejszonego popędu płciowego u kobiet, skomplikowanego leczenia, można wytłumaczyć obecnością choroby układu krążenia, otyłość, nowotwory mózgu, tarczycy, urazy itp Dlatego lekarze często zmniejszenie libido nie jest traktowany jako oddzielny naruszenia, lecz jedynie objawem lub prekursorem dowodów poważniejszych problemów w organizmie.

Wzrost libido u kobiet wymaga profesjonalnej korekty medycznej, więc jeśli następujące oznaki obniżonego seksualnego pragnienia u kobiet w pierwszej kolejności należy skontaktować się z lekarzem:

 • chłód do partnera, który przejawia się nawet podczas preludium;
 • całkowity brak emocji;
 • suchość pochwy z powodu niedostatecznego smarowania pochwy;
 • unikanie prywatności z partnerem, niechęć wszelkiego rodzaju intymności.

Możliwe sposoby leczenia zmniejszenia libido u dziewcząt

Najprostszym sposobem na zwiększenie libido kobiety można uznać za zakup odpowiednich leków i wziąć je przed każdym czynem seksualnym. Jednakże ta metoda leczenia obniżonego seksualnego pragnienia u kobiet ma kilka wad. Po pierwsze, kobieta ryzykuje uzależnienie od narkotyków od „cudownych pigułek”. Po drugie, wszelkie leki, w tym te, które są ekscytujące, mają swoje przeciwwskazania i skutki uboczne.

Wśród leków przeznaczonych do leczenia zmniejszenia libido u kobiet warto zauważyć Viagrę, która jest tą samą nazwą słynnego czynnika sprawczego dla mężczyzny. Aby przywrócić dawne pożądanie seksualne u pani może potrzebować dodatkowych naparów, maści, proszków – skład takich leków może obejmować silne składniki i substancje niebezpieczne.

Inna metoda leczenia libido u kobiet jest uważana za metodę ludową. Być może skuteczność nieszkodliwych domowych recept nie jest tak duża, ale nie ma skutków ubocznych z właściwym wykorzystaniem funduszy. Aby przywrócić normalne pragnienie seksualne u kobiet, ważne jest, aby radykalnie zmienić dietę, dodając liczbę pobudzających przepływ krwi do narządów miednicy, na przykład:

 • czosnek;
 • chili;
 • imbir;
 • owoce morza;
 • orzechy;
 • awokado;
 • banan;
 • czekolada.

Produkty zwiększające libido kobiety

Przed rozpoczęciem szybkiego wzrostu libido u kobiet należy upewnić się, że zaktualizowane dzienne menu będzie w 100% bezpieczne, nie spowoduje reakcji alergicznej. Wraz ze skorygowaną dietą można używać środków przygotowanych według krajowych przepisów kulinarnych. Najpopularniejszą opcją jest wiek, miód i żeń-szenia. Składniki są przyjmowane w równych ilościach, dokładnie wymieszane i regularnie pobierane na pusty żołądek przez 2 tygodnie, 1 łyżeczkę.

Niezależnie od tego, dlaczego libido kobiety spadło, powinna skonsultować się ze specjalistą. To samo dotyczy podawania lekarstw (leki i typ domu). Możesz używać tylko narkotyków, upewniając się o ich bezpieczeństwie.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 190, в среднем: 4,80 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: