Korzyści i szkoda masturbacji dla zdrowia mężczyzn i kobiet

Польза и вред мастурбации для здоровья мужчин и женщин

Dobry wieczór, drodzy przyjaciele! Czy wiesz, że większość współczesnych mieszkańców zajmuje masturbację? Tak, zazwyczaj nie mówią o tym, ale musimy podnieść ten problem w celu zrozumienia, czy nie jest niebezpieczne dla zdrowia. Masturbacja męska i żeńska może w pewnym stopniu być może nawet konieczna dla ciała. Ale o zaletach i szkodach tej lekcji w kolejności.

Po pierwsze, spójrzmy, co to jest. Masturbacja lub masturbacja jest procesem samozadowolenia potrzeb seksualnych.Sam lub z partnerem człowiek ma wpływ na jego erogenne strefy, aby uzyskać orgazm. Mutacja i wspólne masturbacja jest zjawiskiem bardziej popularnym, aw przeciwieństwie do masturbacji, która występuje samotnie, równocześnie stymulacja organów seksualnych u mężczyzn i kobiet jest częściej postrzegana jako sposób na zróżnicowanie życia intymnego.

o niebezpieczeństwach masturbacji

Masturbacja jest użyteczna lub szkodliwa, co lekarze mówią o samozadowoleniu

Lekarze wyrażają niejednoznaczne opinie na temat krzywdy częstego masturbacji. Eksperci nie mogą dojść do porozumienia i ustalić, czy masturbacja jest bezpieczna dla obu płci. Niektórzy fachowcy zapewniają: nie ma w tym nic strasznego. Podczas gdy inni sekstolodzy przestraszyli onanistów o potwornych konsekwencjach.

A przecież, masturbacja jako sposób zaspokajania fizjologicznych potrzeb organizmu istniała od tysięcy lat. Zwolennicy masturbacji, jak pokazują socjologiczne sondażki, można znaleźć nie tylko wśród młodzieży z perestroiką hormonalną, ale także mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Wskazane jest zbadanie szczegółów masturbacji, ich pozytywnych i negatywnych aspektów.

Co grozi masturbacją dziewcząt: zalety i wady

Uszkodzenie kobiecej masturbacji jest koncepcją warunkową. Negatywne skutki zdrowotne z częstym onanizmem są bardziej wymyślnym problemem niż prawdziwy. Historię każdego okresu pamięta: społeczeństwo zawsze potępiło masturbację kobiet. Uważano, że niezależne dostarczanie przyjemności – niegodna okupacja spadłej kobiety.

Ale w połowie ubiegłego wieku seksolodzy wyglądali inaczej na głowie i doszli do wniosku, odkrywając niezaprzeczalne zalety masturbacji dla zdrowia kobiet:

  1. Jakość orgazmu nie różni się od przyjemności otrzymywanej przez damę z pełnym seksem pochwy.
  2. Regularna masturbacja nie powoduje szkody dla kobiet, ponieważ w pierwszej kolejności przyczynia się do poprawy przepływu krwi w narządach miednicy.
  3. Z częstymi orgazmami, uzyskiwanymi z masturbacją, stabilizuje się równowaga hormonalna.
  4. Wzmacnia mięśnie muskuły pochwy.

Ponadto masturbacja podczas miesiączki jako stymulacja klitoralna pomaga zmniejszyć ból. Regularne uwalnianie hormonów zwiększa nastrój, co jest szczególnie ważne w czasach krytycznych kobiet.

masturbacja kobiet

Z onanizmem dziewcząt szkoda na ciele może być spowodowana jedynie zaniedbaniem norm higienicznych. Przedmioty używane do penetracji pochwy i stymulacji łechtaczki należy dezynfekować.

Inną wadą masturbacji kobiet jest psychologiczne uzależnienie od samozadowolenia. Konsekwencją częstej „samotności” może być niemożliwość w przyszłości normalnych stosunków seksualnych z przedstawicielem płci przeciwnej. Lekarze skupiają się na tym, że podczas masturbacji dziewczęta koncentrują się na rozkoszowaniu się określoną erogeniczną strefą, najczęściej – łechtaczką. Jeśli przez długi czas osiągnie orgazm w ten sposób, dużo zabawy z tradycyjnym stosunkiem seksualnym będzie znacznie trudniejsze.

Wniosek jest prosty: jeśli chodzi o standardy higieny i bez nadużywania masturbacji, oczywiste są korzyści i szkody dla kobiet.

Masturbacja męża: łatwy sposób na relaks i odpoczynek

U mężczyźni masturbacja jest częściej niż u kobiet. Mówiąc o zaletach i szkodach tej lekcji dla zdrowia facetów, warto zwrócić uwagę na częstotliwość „masturbacji”. Jeśli masturbujesz kilka razy dziennie, składniki odżywcze i składniki odżywcze potrzebne do wyprodukowania płynu nasiennego będą wymagały w większej ilości, co może powodować wyczerpanie się ciała.

Aby obiektywnie ocenić, co ma na celu złagodzenie masturbacji na zdrowie człowieka, należy wziąć pod uwagę także takie negatywne aspekty samozadowolenia:

  1. Faceci szybko uzależnieni są od masturbacji, co w przyszłości znacznie zakłóca pełny stosunek płciowy.
  2. Przy stałym użyciu masturbacji w celu szybkiego wystąpienia orgazmu podczas seksu z partnerem mężczyzna może stracić zdolność kontrolowania wytrysku.

Z kolei masturbacja dla mężczyzn może być korzystna, co następuje:

  • usunięcie napięcia seksualnego w najprostszy sposób;
  • świadomość ich pragnień i niezbadanych wrażeń;
  • zdobywanie umiejętności wytrysku.

Podobnie jak kobiece masturbacje, mężczyzna nie zrobi żadnej krzywdy, jeśli będziesz traktował samopodtrzymanie bez fanatyzmu, z rozsądną częstotliwością. W przeciwnym razie masturbacja może stać się główną formą intymnego życia faceta.

masturbacja męska

Jak już wspomniano, niektóre pary często praktykują wspólne masturbację. Dla takich ludzi wzajemna stymulacja erogennych punktów jest tylko sposobem na zróżnicowanie procesu intymności seksualnej. Nauka medyczna nie uważa, że ​​coś jest patologiczne. W rozsądnych okresach fizjologicznie i psychologicznie pełni ludzie mogą zadowolić siebie.

Warto jednak pamiętać, że potencjalna szkoda masturbacji męskiej i żeńskiej nie jest także fikcją. Jak w każdym innym przypadku, wszystko jest w porządku z umiarem. Nadużywanie samozadowolenia do potrzeb seksualnych może mieć negatywne konsekwencje zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 285, в среднем: 4,80 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: