Krytyczna antykoncepcja po seksie, leki, metody, tabletki

Экстренная контрацепция, средства, методы, таблетки и их названия

Drogie panie, większość z was musiała uciekać się do awaryjnej antykoncepcji. Ale nie wszystkie dziewczęta wiedzą, jakie szkody mogą powodować takie leki. Pomimo popularności tabletek, które zapobiegają pojawieniu się niechcianej ciąży, w niektórych przypadkach ich stosowanie jest nie do przyjęcia.

Teraz przyjrzymy się dokładniej, co to jest antykoncepcji awaryjnej, jakie są te pigułki, zapoznamy się z najpopularniejszymi przygotowaniami i niuansami ich odbioru, możliwymi skutkami ubocznymi.

Przede wszystkim konieczne jest zrozumienie wskazań do stosowania leków tej grupy antykoncepcyjnej. Nie jest tajemnicą, że głównym powodem ich nominacji jest seks bez zabezpieczenia. Niestety, z powszechnym wykorzystaniem różnych metod mechanicznej i antykoncepcji leków, liczba aborcji nie zmniejsza się z roku na rok. Wszyscy zdają się dobrze wiedzieć, co trzeba chronić, ale w większości tak zwanych par „zalet” prawdopodobnie polegało na „być może”.

antykoncepcji awaryjnej

W jakich przypadkach konieczne jest stosowanie nadzwyczajnych środków antykoncepcyjnych

Chociaż, jak potwierdza praktyka, najbardziej wiarygodną i niedrogą metodą zapobiegania niechcianej ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową jest prezerwatywa, w rzeczywistości często prowadzi partnera, rozrywając się lub ślizgając się w najbardziej niewłaściwym momencie. To wtedy kobiety myślą o awaryjnej antykoncepcji.
Nie zawsze jednak konieczne jest otrzymywanie takich funduszy. W niektórych przypadkach należy uspokoić się i nie panikować.

Ponieważ stosowanie takich tabletek nie może być nazwane absolutnie bezpieczne, nie warto pić ich bez powodu. Na przykład leki pozakostrzykawkowe nie są stosowane, jeśli:

 1. Niepodlegające seksualnemu stosunku płciowego wystąpiły co najmniej tydzień przed wystąpieniem owulacji.
 2. Istnieje regularna planowana antykoncepcja.
 3. Wraz z doustnymi środkami chroniącymi przed niechcianą ciążą, antybiotykami lub innymi silnymi lekami.

Podczas karmienia piersią kobieta nie powinna stosować pigułek antykoncepcyjnych. Jeśli istnieje szansa, aby plemnik wszedł do pochwy, należy przerwać laktację w celu użycia leków.

Eksperci zalecają, aby kobiety nie spieszyły się z przyjmowaniem takich tabletek hormonalnych. Pomijając zaplanowane spożycie środków konserwujących, lepiej uciekać się do stosowania środków plemnikobójczych. Idealnie, świeczki powinny być używane 5-10 minut przed seksem.

Popularne sposoby antykoncepcji awaryjnej po seksie bez zabezpieczenia

Jakie są dziś „pilne” leki wśród kobiet popularne?

Odpowiedź na to pytanie dostaniemy z licznych recenzji:

 1. Postinor – wszyscy o nim słyszeli. Masa działań niepożądanych nie uniemożliwia temu lekowi utrzymania pozycji liderów na żądanie. Postinor jest awaryjną antykoncepcją „starego pokolenia”. Wśród zagrożeń związanych z jego używaniem należy zauważyć naruszeń w systemie hormonalnym i procesach metabolicznych w organizmie. Przyjmij to następująco: podczas pierwszych dwóch lub trzech dni po niezabezpieczonym seksie musisz wziąć pierwszą tabletkę, a po 12 godzinach – drugą. Skuteczność leku predyskuje do terminowości jego podawania.
 2. Escapel. Wpływ tych tabletek jest również ograniczony, muszą być podjęte nie później niż 3 dni po stosunku płciowym. W porównaniu z firmą Postinor Escapel jest najnowszym medycznym rozwiązaniem sytuacji. Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku są rzędu rzędu niższe ze względu na zawartość lewonorgestrelu. Schemat odbioru: wypić jedną tabletkę i wypić dużą ilość wody.
 3. Inną metodą hormonalnej antykoncepcji w nagłych przypadkach jest przyjmowanie leków skojarzonych w zwiększonej dawce. Najczęściej stosowano Silestus, Miniziston, Regividon – po raz pierwszy wypij 3 tabletki, a po 12 godzinach – tyle samo. Marvelon może być stosowany jako sposób zapobiegawczej antykoncepcji w podobny sposób, zwiększając jednorazowe spożycie maksymalnie 4 tabletek.

jaka jest antykoncepcja

Co zrobić, jeśli po antykoncepcji awaryjnej wystąpiła ciąża

Prawdopodobieństwo, że leki nie zawiodą, pozostaje wysokie. Nadal jednak miały miejsce przypadki ciąży po przyjęciu „pilnych” leków. Większość kobiet martwi się wpływem tych leków na zdrowie przyszłych okruchów. W końcu, leki hormonalne, których działanie jest ukierunkowane na zapobieganie zapłodnieniu, są niebezpieczne dla kobiety. Lekarze uspokaja matki oczekujące: nie ma potrzeby przerwania ciąży w ciąży. Jeśli zaczęło się nowe życie, oznacza to, że leki nie miały pełnej skuteczności.

Teoretycznie mogą pojawić się problemy, jeśli nie stosowano antykoncepcji awaryjnej po niechronionym seksie, ale podczas ciąży, która już się rozpoczęła w celu przeprowadzenia aborcji medycznej. Działa również zasada „wszystko lub nic”: czy nastąpi poronienie, albo embrion będzie kontynuował swój rozwój i wzrost. Aby dowiedzieć się, czy taka próba przerwania ciąży była udana, badania przesiewowe i inne rodzaje badań obiektywnie pomagają w terminach od 12 do 20 tygodni.

Skutki uboczne i inne metody antykoncepcji awaryjnej

Miesiąca po antykoncepcji antykoncepcyjnej jest z reguły najbardziej wiarygodnym znakiem, że metoda ta działa. Najczęściej miesiączka pojawia się w ciągu tygodnia po przyjęciu tabletek hormonalnych. Środki antykoncepcji przeciwpożarowej są niepożądane, aby używać częściej niż 2-3 razy w roku.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi stosowania leków są:

 • krwawienia macicy;
 • nieprawidłowe funkcjonowanie cyklu menstruacyjnego;
 • bóle głowy;
 • zaburzenia dyspeptyczne;
 • ogólne pogorszenie stanu zdrowia.

antykoncepcji awaryjnej po

Nawiasem mówiąc, oprócz tabletu środków antykoncepcji awaryjnej, których nazwy zostały wymienione powyżej, istnieją metody pocoitalne. W szczególności konieczne jest pilne zainstalowanie urządzenia wewnątrzmacicznego (IUD). Opcja ta jest przeznaczona głównie dla kobiet, które planowały w najbliższym czasie zadbać o stałą antykoncepcję i przeszły wszystkie procedury niezbędne do uzyskania pozwolenia na instalację spirali.

IUD, po wstrzyknięciu do jamy macicy, powoduje proces zapalny, w którym nie można umocować jajka płodu w jego murach. Ponadto skład tego narzędzia obejmuje miedź – metal hamuje żywotność plemnika w szyjce macicy. Ta metoda planowanej i awaryjnej antykoncepcji jest uważana za najbardziej wiarygodną, ​​ale nie jest też idealna.

Wśród skutków ubocznych, które często powodują kobiety do porzucenia idei IUD wstawiania, należy zauważyć:

 • zwiększone ryzyko rozwoju ciąży pozamacicznej po usunięciu spirali;
 • progresji procesów zapalnych i nowotworowych na tle jego działania.

Określony metodą ochrony przed wtargnięciem należy polegać na profesjonalizmie ginekologa położnictwa. Tylko lekarz będzie w stanie przepisać odpowiednie leki lub antykoncepcję w nagłych przypadkach, biorąc pod uwagę zdrowie reprodukcyjne kobiety. Ale co nie zrobić, to słuchać rad i opinii od znajomych, którzy mają doświadczenie z użyciem określonej medycyny.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 300, в среднем: 4,80 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: