Po tylu dniach możesz mieć seks po ciąży i porodzie

Когда разрешено заниматься сексом после беременности и родов

Wszystkie małżeństwa czekają, aż dziecko wejdzie na świat z niewysłowionym poczuciem szczęścia. Ponadto, jego narodziny wskazują na jeszcze jedną kwestię: zakończenie ciąży, która w niektórych przypadkach kategorycznie zabrania małżonkom uprawiania seksu w taki sposób, jakiego chcą.

Kiedy dziecko narodzi się, pośpiech z intymnością nie jest tego warte. Tylko 6-8 tygodni po porodzie i w ciąży możesz ponownie nawiązać kontakty seksualne. Aby znudzić się i głodować papieża, nowonarodzeni będą mogli po całkowitym przywróceniu ciała.

Ale w przeciwieństwie do aktywności seksualnej, długo oczekiwany płeć będzie musiał zostać odłożony ponownie. Czasami okres odroczenia trwa kilka miesięcy, niż całkowita nieznajomość partnerów, którzy nie uprawiają seksu ustnego ani analnego.

przez ile płci po urodzeniu

Co mężczyźni myślą o seksie z kobietą po ciąży i porodzie

Nawiasem mówiąc, z ciążą i porodem jak zwykle, wiele przypuszczeń są połączone. Mężczyźni często dręczą się pytaniami, czy można uprawiać seks z młodą matką i jak? W rzeczywistości wszystko nie jest tak przerażające, jak się wydaje, więc teraz rozwiążemy niektóre najczęstsze mity:

  1. „Kobieta tam wszystko się rozciąga, a nikt nie ma przyjemności”. Kanał narodzin dziecka narasta, ale po urodzeniu zaczyna się szybki proces ich powrotu po narażeniu na hormony, które potrwa zaledwie 6-8 tygodni.
  2. „Po urodzeniu nie można uprawiać seksu z kobietą, ale z biegiem czasu będziesz coraz mniej potrzebować”. Ta wersja może rzeczywiście mieć prawo do istnienia, ale tutaj nie brakuje namiętnych pragnień małżonków, ale raczej w kardinalnej zmianie stylu życia, poczucia stałego zmęczenia dziecka i braku snu.
  3. „Nie można chronić seksu po urodzeniu dziecka, ponieważ ciąża nadal nie występuje, podczas gdy kobieta karmią piersią”. Karmienie piersią nie oznacza równoległego braku owulacji. Ponadto w każdej chwili ciało matki może przywrócić cykl.

I jeszcze jedna rzecz, której nie wolno ignorować, to strach przed bólem i dyskomfortem podczas seksu po ciąży i porodzie. Nie można nazwać mitem, aw niektórych przypadkach, strach przed bólem może być poważną przeszkodą w intymnym życiu młodych rodziców. Kobieta powinna być psychologicznie gotowi kochać się po ciężkiej pracy, krocza oraz kanał rodny, bo strach przed nieprzyjemnymi uczuciami doprowadzi do niedostatecznej stymulacji, a także słaby rozwój nawilżenia pochwy i zmniejszenie libido. W większości przypadków, problem jest rozwiązany przez smarów, tkliwość żony i powolne preludium.

W każdym razie mężczyźni nie powinni zapominać, że intymność kobiety, która doświadczyła procesu przodków, może być bardzo bolesna. Aby wrócić do poprzedniej aktywności seksualnej, kobieta w pracy musi uzyskać zgodę od ginekologa okręgu. Ekspert powie dokładnie, kiedy będzie mogła uprawiać seks po urodzeniu dziecka.

Kiedy możesz uprawiać seks po urodzeniu, po upływie kilku miesięcy

Co do zasady, przywrócenie seksualnej atrakcyjności kobiety, która po raz pierwszy stała się matką, przechodzi przez kilka etapów:

  1. W ciągu pierwszych 6 miesięcy życie intymne męża i żony stopniowo się poprawia. Czasami jakość procesu odzwierciedla laktację, ale z biegiem czasu, przymusowy podział mleka, małżonkowie przestają zwracać uwagę. Stan fizyczny kobiety jest w dużej mierze odrestaurowany przez ten czas, a para po raz pierwszy ma wielką okazję, aby oddać wiele fantazji po ciąży i porodzie. A jednak, dlaczego nie angażować się w seks, przechodząc do wszystkich poważnych, prawdopodobnie nie warto rozmawiać.
  2. Od 7 miesięcy po urodzeniu dziecka zaczyna się najtrudniejszy etap nawiązywania małżeństwa. Dziecko rośnie szybko, moja matka jest zmęczona, pragnienie seksu zanika, w wyniku czego głowa rodziny pozostaje niezadowolona i pozbawiona uwagi małżonka. Na tej podstawie rodziny często mają konflikty.

Przez ile możesz uprawiać seks po zabitych interwencjach

W normalnym przebiegu ciąży, jak już wspomniano, przywrócenie kobiecej sfery seksualnej następuje w ciągu około 1,5 miesiąca. Ograniczenia dla kobiet do powrotu do intymnego życia są również obecne w przypadku, gdy łożysko płodu nie kończy się porodu. Po aborcji leków, jak również po porodzie, seks nie może być również od razu.

Aborcja, niezależnie od metody wykonania – narkotykowego lub chirurgicznego, jest poważnym urazem kobiecego ciała. Wszelkie działania mające na celu usunięcie embrionu z jamy macicy przyczynia się do jego porażki. Macica staje się ogromną raną, która wymaga czasu na całkowite uzdrowienie.

co płeć zrobić po urodzeniu

Nie zapominaj o momencie, w którym szyjka macicy została uszkodzona. Przez cały okres przywracania pozostaje otwarty, co samo w sobie jest nienormalne. Na przykład, zakażenia bakteryjne i wirusowe mogą łatwo wnikać do jamy macicy, co nieuchronnie prowadzi do poważnych powikłań, w nieobecności odpowiedniego leczenia – zgon. Zazwyczaj kobiety, które przeszły aborcję, potrzebują około miesiąca na rehabilitację układu reprodukcyjnego.

Odpowiedzieć na pytanie, kiedy możesz mieć seks po ciąży pozamacicznej, uda się w podobny sposób. Po porodzie ciało żeńskie jest przywracane przez 1,5-2 miesięcy po zabiegu. Normalizację tła hormonalnego i brak bolesnych wrażeń stanowią główny warunek uzyskania zgody medycznej na powrót do aktywności seksualnej.

Ile powinienem powstrzymać się od seksu po poronieniu?

Wskazanie przerwania ciąży i zamrożonej ciąży. Często zagubiony zarodek jest wyeliminowany z łona matki metodą medycznego kuretowania. W rzeczywistości taka procedura jest jak aborcja. Sztuczny otwór szyjki macicy, jamy macicy i uszkodzenia wymaga naprawy, a po stracona aborcja nie może być zaangażowany w seks raz. Jak szybko kobieta będzie mogła wrócić do intymności seksualnej, zależy od jej ciała. Zazwyczaj lekarz pozwala pacjentom nie powstrzymać się od seksu czy, kiedy w pełni zadowolony, że szyjka macicy jest zamknięta, stanu zapalnego i uszkodzenia bakteryjne wewnętrznych narządów płciowych zaginionych.

Z pochwy stosunek płciowy po poronieniu powinien być porzucony przez co najmniej kilka tygodni. Przy normalnym odzysku następna ciąża może wystąpić po miesiącu od zabiegu zgarniania.

O tym, ile nie możesz uprawiać seksu po ciąży, lekarze nie mogą powiedzieć jednogłośnie. Z reguły wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu kobiety, dyktując tempo procesów odzyskiwania. Na przykład, nie może być bliskości mowy, jeśli:

  1. przez kilka miesięcy dyskomfort i ból nie znikają;
  2. ponad miesiąc utrzymuje krwawienie z pochwy;
  3. jest nieprawidłowe bliznowacenie pęknięć;
  4. przez kilka dni temperatura ciała nie spada;
  5. wydzieliny z nieprzyjemnym zapylonym zapachem.

po urodzeniu, nie możesz uprawiać seksu

Jeśli masz co najmniej jeden z przedmiotów, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Często powyższe problemy są powodem wielokrotnych interwencji chirurgicznych.

W każdym razie, kiedy będzie można powrócić do intymności seksualnej, to nie ma znaczenia, a po tylu tygodniach lekarze mogą uprawiać seks po ciąży i porodzie, należy zachować ostrożność. Pierwszy akt po urodzeniu płodu musi być stopniowy i ograniczony. Kobieta powinna być jak najbardziej zrelaksowana, odpocząć. Duża rola w tym jest przypisywana małżonkowi, który oczywiście musi przesuwać się na ramionach w zakresie obowiązków i obowiązków domowych.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 290, в среднем: 4,70 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: