Uczucia dyskomfortu po seksie u kobiet, główne powody

Дискомфортные ощущения после секса у женщин, основные причины

W każdej kobiecie wrażenia po seksie mogą być bardzo różne. Niestety, nie zawsze stosunek płciowy przynosi komfort i komfort dla pań. Orgasm – słodka chwila szczęścia, szybko przechodzi, a następnie nieprzyjemne uczucia, a nawet ból.

Powody, dla których dziewczęta doświadczają niewygodnych uczuć po intymności, może być wiele. Eliminując czynniki prowokujące, panie będą mogły zapomnieć o takich problemach, w pełni poddawać się procesowi i cieszyć się nim.

Jeśli bolesność jest charakterystyczna dla pierwszych odczuć po płci, tzn. po defloracji, to chyba nie mówimy o żadnych stanach patologicznych. W przeciwnym wypadku, gdy dyskomfort jest regularny i nie pozwala kobiecie prowadzić aktywne życie seksualne, należy skonsultować się z ginekologiem, a nie do samoleczenia.

smutna dziewczyna z bólem

Wszelkie choroby narządów miednicy zasługują na poważną uwagę ze strony kobiet przedstawicieli. Przy pierwszych oznakach choroby, wyrażanych dyskomfortem podczas i po stosunku płciowym, należy pozwolić chorobie samemu sobie lub po prostu wytłumić ból z lekami przeciwskosuszowymi lub lekami przeciwbólowymi. Ponadto, ból po seksie może służyć nie tylko barierce intymnej idylli z małżonkiem, ale także alarmującej onkologii sygnału. W każdym razie nie ma potrzeby mieć nadziei na „być może”.

Osłabienie wrażeń po seksie jako objaw torbieli u dziewcząt

Często bóle dyskomfortu występują u kobiet w dolnej części brzucha, po lewej lub po prawej stronie. Jeśli ból pojawi się natychmiast po kontakcie seksualnym, nie może być nic innego jak torbiel jajnika. Nawiasem mówiąc, jest czynnikiem powodującym nietolerancję dysmenorrhe – bólu skurczowego na początku menstruacji. Ponieważ torbiel jest łagodną nowotworem, jej leczenie jest w dużej mierze określone przez stopień rozwoju i naturę samego guza. W przypadku normalnej mobilności i funkcjonalności edukacji terapia może nie być konieczna u kobiety, ponieważ torbiel należy wyeliminować bez interwencji po 2-3 cyklach.

Tymczasem w przeciwieństwie do zatrudnienia według płci w okresie terapii zazwyczaj nie ma potrzeby. Ale obaj partnerzy muszą przestrzegać prostych zasad ostrożności:

  1. Przed intymnością w celu zapobiegania nieprzyjemnym doznaniom kobieta po seksie powinna znieczulać przepisane przez lekarza uczestniczącego.
  2. Preferuje się miejsca, w których sama dziewczyna może kontrolować stopień penetracji i wybrać najbardziej odpowiedni kąt wejścia penisa.
  3. Czas trwania stosunku seksualnego powinien pozostać normalny, tzn. w ciągu 15-20 minut. Kontynuowanie „maratonu seksualnego” może zaszkodzić partnerowi.

torbiel jajnika

Znany i powszechny pysk: świąd i pieczenie po seksie

Oczywiście, obecność torbielu, choć wspólna przyczyna dyskomfortu po intymności, ale nie jedyna. Patologie zakaźne weneryczne występujące w stadium zapalenia, powodują ból i nieprzyjemne uczucia u kobiet po seksie. Wśród stosunkowo nieszkodliwych chorób można zadzwonić do pleśniawki.

Candida wywołane przez grzyby, ta patologia występuje z wielu powodów, nawet dla kobiet zdrowych:

  1. Osłabienie sił obronnych partnera;
  2. stosowanie nieodpowiednich środków do higieny intymnej, zwłaszcza przy niskich smakach;
  3. stosowanie środków antykoncepcyjnych pochwy (czopki, żele, środki poślizgowe, tabletki pochwowe itp.);
  4. niedożywienie (przewaga w diecie drożdżowych wypieków).

W większości przypadków pleśniawka odczuwana jest przez swędzenie i pieczenie, co znacznie wzmaga się po stosunku płciowym. Pomimo faktu, że choroba nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia kobiet, kandydoza jest zakażeniem grzybiczym, a zatem ma zdolność do przenoszenia seksualnego. Objawy choroby są obfite, wymioty, obrzęk i zaczerwienienie narządów płciowych, których leczenie musi być kontrolowane przez specjalistę.

Inne przyczyny nieprzyjemnych i bolesnych wrażeń po seksie

Kobiety, które często doświadczają silnego macicy, nie powinny być zdziwione, dlaczego mają nieprzyjemne uczucia po seksie. Preferując głęboką penetrację penisem powodu przyjemności stymulacji szyjki macicy, wpadają choroby szyjki macicy strefa niebezpieczna. Zapalenie szyjki macicy często występuje z powodu regularnego podrażnienia podczas agresywnych tarć i trwały wpływ na kobiecej pochwie.

Często po seksie spędzonym bez wystarczającej wilgotności pochwy, są nieprzyjemne uczucia. Jest to dość powszechna przyczyna dyskomfortu i podczas stosunku płciowego. Naturalne nawilżenie nie jest w wystarczającym stopniu przydzielane kobietom w okresie menopauzy i matkom karmiącym. Często jednak prawdziwą przyczyną „suchości” jest brak pobudzenia jako takiego. Działanie wydzielania dużych gonad aktywuje się wraz z pojawieniem się sygnału zwrotnego z limbicznego układu mózgu.

inne przyczyny bolesnego seksu

W tym przypadku partnerzy powinni zapoznać się z wprowadzeniem wstępnych pieszczot, wstępnej gry. Być może, aby poprawić sytuację na pewien czas pomogą pochwy smar. Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do penetracji płci męskiej penisa, aby zmaksymalizować wilgoć pochwy.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że bolesne odczucia po niekonwencjonalnym seksie analnym są zupełnie naturalne. W porównaniu z pochwą, odbytnica nie jest w stanie rozciągnąć się i przybrać formę jakościowego obwód penisa. Ryzyko uszkodzenia kobiecego odbytu, zwłaszcza po raz pierwszy, jest niewiarygodnie wysokie, nawet przy stosowaniu do tego celu środków smarujących żel. Aby dyskomfort po akcji nie pojawił się ponownie, partner musi uważnie słuchać reakcji dziewczynki, nie pozwalając na ostre lub zbyt głębokie przenikanie.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 310, в среднем: 4,70 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: