W pochwie boli po seksie, głównych przyczynach dyskomfortu

Болит влагалище после секса, основные причины дискомфорта

System rozrodczy i moczowo-płciowy uczciwej płci często prowadzi do niepowodzenia, których pierwsze objawy często występują bezpośrednio po seksie. Jeśli kobieta cierpi na pochwy pod koniec długiego lub krótkiego stosunku płciowego, musi niezwłocznie zwrócić uwagę na jej zdrowie.

Przyczyną tego zjawiska mogą być zmiany spowodowane wiekiem, zmianami hormonalnymi, ciążą lub patologią. Skłonność do pochwy nie jest niezależnym procesem fizjologicznym, lecz jedynie objawem, dzwonkiem alarmowym, który wyraźnie wskazuje pilną potrzebę wizyty lekarskiej i badania.

rodzaje wypuszczania pochwy

Niewygodne doznania u kobiet po stosunku płciowym

Aby określić, dlaczego seks po pochwie boli, kobieta musi odpowiednio scharakteryzować poczucie dyskomfortu dla siebie, a następnie podzielić się swoimi opisami z specjalistą. Osobowość, w zależności od przyczyn, która ją wywołała, może być niestabilna lub regularna, intensywna lub w tle, towarzyszy wydzieliny lub nadmierna suchość pochwy itp.

W niektórych przypadkach ból pojawia się wyłącznie po seksie, a czasami – towarzyszy procesowi. Zwróć uwagę na inne objawy związane z bolesnością u kobiety w pochwie:

 • świąd;
 • obrzęk;
 • spalanie;
 • krwawienie;
 • oddzielenie (od jasnego koloru i bez zapachu do żółtawych lub brązowych odcieni z odorem).

Na przykład pierwsze dwa oznaczają zakażenie bakteryjne narządów płciowych. Jeśli krwawienie rozwinie się poza menstruacją, należy zastanowić się nad poważnymi stanami patologicznymi, w tym procesami onkologicznymi w dodatkach i macicy. Po seksie wejście do pochwy może być bolące z powodu podstawowej nie przestrzegania najprostszych zasad higieny, podrażnień spowodowanych goleniem w strefie intymnej lub noszenia bielizny wykonanej z niskotowartościowych materiałów syntetycznych.

Patologiczne przyczyny bólu w pochwie podczas i po seksie

Osobowość kobiety w obszarze narządów płciowych po aktach seksualnych spowodowana jest przez dwie grupy czynników, które można warunkowo podzielić na zakaźne lub niezakaźne.

Pierwsza kategoria obejmuje:

 1. Zapalenie pochwy. Jest to proces zapalny rozwijający się w błonie śluzowej pochwy. Najczęściej przyczynami tej choroby są gonococci, chlamydia – bakterie te przenoszone są seksualnie. Ale czasem grzyby drożdży, obecne w mikroflory u zdrowej kobiety, wraz ze wzrostem ich liczby, również wywołują zapalenie pochwy.
 2. Zapalenie pęcherza moczowego. Wewnątrz pochwy po płci, co do zasady, nie zaszkodzi tej chorobie zakaźnej. Ale ogólny dyskomfort i nieprzyjemne doznania w procesie intymności wynikają z zapalenia pęcherza moczowego i częstego zapotrzebowania na oddawanie moczu.
 3. Papillomawirus. Przenoszony nie tylko poprzez kontakt seksualny, ale także podczas dotykania, otarcia, kontaktu. Dla tej choroby charakterystyczne są patologiczne zmiany na murach pochwy. Chociaż nie ma tak wielu condylomatów, wysypki nie przeszkadzają w ogóle, ale wraz ze wzrostem ich liczby, trwają ich trwałe urazy.

zapalenie pęcherza moczowego u kobiet

Dla niezakaźne problemy w pierwszej kolejności należy to uraz ściany pochwy i endometriozy – choroby, która rozwija się w narządów miednicy, lecz te ostatnie mogą wpływać narządów jamy brzusznej. Jeśli seks boli wewnątrz pochwy, ale nie ma swędzenie, wydzielina, należy podejrzewać endometriozę umiejętności w pierwszej kolejności.

Brak smarowania pochwy podczas stosunku płciowego prowadzi do atrofii pochwy. Z reguły takie zaburzenie występuje z powodu nierównowagi hormonalnej na tle braku estrogenów. W każdym razie tylko specjalista może zdiagnozować chorobę. Jeśli po swędzenie lub ból pochwy seks, kobieta powinna zobaczyć ginekologa w najbliższej przyszłości.

Co jeszcze może powodować dyskomfort w pochwie po stosunku

Tymczasem nie każdy ból po intymnej intymności u kobiet jest spowodowany patologią. U dziewcząt, które opanują umiejętności vumbildinga, w początkowej fazie treningu mięśni pochwy, dolne brzuch i pochwa mogą być bolące po seksie. Również dyskomfort, jaki odczuwał młodzienica w trakcie defloracji i po jej zakończeniu, nie powinien powodować uczuć. Po pierwszej sexie, każda młoda damo potrzebuje trochę czasu, aby się wyzdrowieć. Przeciętnie pochwa i wejście do niej przestaje bić po 5-6 dniach. W tym okresie nie zaleca się współżycia seksualnego.

Jeśli partnerzy lubią się kochać przez długi czas, dama też boryka się z bolesnym uczuciem po długim intymnym powinowactwie. Nadmiernie burzliwej seksualności, towarzyszyć ostrym szorstkim tarciu, czasami prowadzi do zmniejszenia stopnia emocji u kobiety, co oznacza, że ​​pochwa zaczyna bolać z powodu niedoboru smarowania pochwy.

ból w pochwie

Podejrzenie lub choroba jest możliwe z powodu bólu w pochwie. Ta część systemu reprodukcyjnego u dziewcząt jest nadwrażliwa, ponieważ zawiera wiele zakończeń nerwowych. Wszystkie receptory reagują na jakiekolwiek bodźce, tak że nie tylko choroby pochwy mogą powodować dyskomfort, ale także problemy w sąsiednich działach. Często ból daje inne części ciała: dziewczęta mogą „naciągać” nogi, dolne plecy, brzuch, bok.

Z reguły natura wrażeń pomaga specjalistom znacznie szybciej określić przyczynę patologiczną:

 • Ostry, pulsujący ból. W urazach, w okresie pooperacyjnym lub urazach sąsiadujących narządów występuje bolesność.
 • Ból i stitching objawia się głównie w chorobach zakaźnych, wraz z procesem zapalnym.
 • Rysowanie i napromieniowanie bolesnych wrażeń pojawia się z obrzękiem, obrzękiem i pominięciem ściany pochwy.

Kiedy pochwa zaczyna się bić po stosunku płciowym, warto zwrócić szczególną uwagę na zdrowie i przy pierwszej okazji odwiedzić lekarza, aby skonsultować się z lekarzem i ewentualnie zostać poddanym badaniu.

УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 240, в среднем: 4,70 из 5)
Loading...Loading...

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: